Ćwiczenia odchudzające

Ćwiczenia odchudzające

Jak dowodzą naukowe badania nadwaga staje się nową chorobą cywilizacyjną, z którą coraz słabiej można walczyć. Siedzący tryb życia, złe nawyki żywieniowe to tylko nieliczne z przyczyn takiego stanu.

Źle rokuje to dla ludzkości, gdyż nadwaga jest bezpośrednim powodem wielu chorób, jak choćby serca, układu oddechowego czy kręgosłupa. Wiele osób jednak nie spoczywa w swych staraniach by pokonać swoją otyłość i zacząć nowe życie bez zbędnych kilogramów. Ćwiczenia wspomagające odchudzanie mogą tylko w tym pomóc.

Trenerzy przy odchudzaniu zalecają ćwiczenia podczas których podnosi się rytm serca. Należy również zwrócić szczególną uwagę na te partie mięśni, które sprzyjają odkładaniu się zbędnego tłuszczyku, a zatem mięśnie ud, brzucha, ramion i pośladków. Nasze początki treningu nie powinny być oczywiście zbyt wycieńczające, dlatego też powinno się zaczynać od prostych, nieskomplikowanych ćwiczeń i lekkiej rozgrzewki.

Na początku może być nią około piętnastu minut marszu dziennie, by w miarę upływu czasu przekształcić go w bieg, a następnie w sprint. Częstotliwość ćwiczeń w tygodniu również powinna być zwiększana stopniowo. Od kilkudziesięciu minut na tydzień do około godzinny dziennie w późniejszym czasie.

Ćwiczenia na odchudzanie

Ćwiczenia na odchudzanie

Ćwiczenia na odchudzanie można wykonać w domu. W jednym z ćwiczeń można wykorzystać schodek. Przez około 4 minuty wchodzimy na niego dołączając drugą stopę i schodzimy. Doskonale rozgrzeje to nasze mięśnie śródstopia i łydek a także uaktywni mięśnie brzucha. Także klasyczne nożyce są świetnym ćwiczeniem odchudzającym.

W tym celu kładziemy się na plecach i lekko unosimy nogi nad ziemię. Następnie krzyżujemy je na przemian, by wrócić do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie można powtarzać z coraz wyższym uniesieniem nóg. Aby zwiększyć spalanie kalorii można także pokusić się o kolejne ćwiczenie polegające na wypchnięciu bioder w górę. Pozostając w pozycji leżącej  ze zgiętymi kolanami, unosimy biodra jak najwyżej potrafimy, pamiętając by plecy dotykały podłoża.

Jedna z naszych rąk również powinna się unosić wyprostowana wraz z biodrami. Pozostajemy w takiej pozycji około dziesięciu sekund po czym wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy z uniesieniem drugiej reki.

cwiczenia wspomagające odchudzanieKolejne ćwiczenie wykonujemy klęcząc. Opieramy się na wyciągniętych i zgiętych w łokciach rękach oraz na kolanach. Następnie wyciągamy nogę w górę prostując ją. Ćwiczenie to uruchamia nasze mięśnie ud, brzucha i pośladków, dzięki czemu spalanie zbędnych kalorii jest zwielokrotnione. To świetne ćwiczenie odchudzające można powtórzyć kilkanaście razy  na każdą z nóg.

Zaprezentowana tutaj przykłady ćwiczeń nie są jednak jedynymi sposobami, dzięki którymi możemy stracić zbędne kilogramy. Uważa się bowiem, że każdy rodzaj sportu, lub mówiąc ściślej aktywności fizycznej, jest mile widziany przy odchudzaniu. Można zatem biegać, skakać na skakance, grać w piłkę, siatkówkę, słowem trenować te rodzaje sportu, które sprawiają ci przyjemność.

Popularnym twierdzeniem jest także fakt, iż podjadamy będąc w stanie stresu spowodowanego codziennymi zmaganiami. Jeśli tak jest w twoim przypadku możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i na przykład trenować jogę, która jest jednocześnie świetnym ćwiczeniem na odchudzanie, a także pomaga się zrelaksować o odprężyć. Wybór najlepszej opcji należy do ciebie.  Od ciebie także zależy czy zechcesz walczyć ze swą nadwagą i wystrzec się niepotrzebnych chorób, których jest ona przyczyną. Myśl rozsądnie i zdecyduj się na ćwiczenia odchudzające, a na pewno długo będziesz cieszył się swym zdrowiem.

Tagged with:

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!