najlepsze cwiczenia na tricepsZapewne każdy mężczyzna marzy o nieskazitelnej sylwetce. Zwłaszcza mięśnie, ich wygląd i siła są niezmiernie ważne dla każdego pana. Aby świetnie wyglądać w koszulkach i aby kobieta mogła czuć się pewnie w ramionach mężczyzny wystarczy wykonać kilka ćwiczeń na triceps. Możesz być pewny, że nie pożałujesz.

Przy każdym treningu siłowym do jakiego bez wątpienia należą ćwiczenia na triceps należy wykonać rozgrzewkę, która przygotuje nasze mięśnie do wysiłku. Zaleca się serie skłonów, wymachy rąk w górę i w boki, skręty tułowia. Przydatne okażą się także krążenia ramion. Po takiej wstępnej rozgrzewce możemy przystąpić do ćwiczeń na triceps.

Trenerzy polecają wiele rodzajów ćwiczeń lecz w niniejszym artykule przedstawimy te, które możesz samodzielnie wykonać w zaciszu domowym. Należy przy tym pamiętać, że ilość i czas wykonywanych ćwiczeń powinien być adekwatny do naszego poziomu. Chodzi o to by stopniowo zwiększać czas ćwiczeń i ich natężenie, by zaraz na początku nie przeforsować zbytnie organizmu i nie nadwyrężyć mięśni. Na początku powinno się wykonywać trening około 3 razy w tygodniu po kilka serii ćwiczeń(do trzech serii) oddzielonych od siebie około dwuminutową przerwą. W miarę zaawansowania zwiększamy serie i czas ćwiczeń z pamiętaniem o przerwach między nimi. W domu możemy trenować ćwiczenia z hantlami, które są najbardziej popularne wśród osób pragnących  ćwiczyć triceps.  Siadamy wówczas na krześle i trzymając w ręce hantle unosimy ją wyprostowaną nad głowę. Następnie zginamy rękę w łokciu i zakładamy ją za kark. Prostując z powrotem rękę wracamy do pozycji wyjściowej. Kolejną serię wykonujemy ze zmianą reki. Podobne ćwiczenie na triceps można wykonać leżąc. W tym celu należy położyć się na podłodze, gdyż twarde podłożę jest tutaj dość ważne. Trzymając hantle w obu dłoniach unosimy ręce do góry. Następnie zgnamy ręce w łokciach i chwilę pozostajemy w takiej pozycji, po czym wracamy do pozycji pierwotnej.  Można także ćwiczyć bez użycia hantli. Opierając się o stolik lub ławkę znajdującą się za naszymi plecami, prostujemy ramiona i lekko zginamy nogi. Następnie zginamy ręce w łokciach i próbujemy zbliżyć się jak najbardziej do podłogi. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej.

cwiczenia na tricepsAby doskonale wyćwiczyć triceps można także zapisać się na siłownię. Tam pod czujnym okiem osobistego trenera możemy przejść do bardziej skomplikowanych ćwiczeń i zwiększyć ich intensywność. Siłownie proponują liczne ćwiczenia z hantlami oraz z wyciągiem. Dostępne są tam również sztangi, które w zaawansowanym już poziomie treningu są niezbędne.

Bardzo popularnym ćwiczeniem jest prostowanie ramion na wyciągu w pozycji stojącej. Również prostowanie ramion ze sztangą w pozycji lezącej jest częstym ćwiczeniem wykonywanym przez mężczyzn chcących poprawić swój triceps. Wiele z tych ćwiczeń może powodować kontuzje, dlatego o wiele lepiej jeśli będą one wykonywane z zaleceniami trenera i pod jego obecnością. Niepotrzebne naciągnięcia mięśni i ból mógłby nas tylko zniechęcić do ćwiczeń. Ćwiczenia na triceps należy zatem wykonywać z rozwagą, a także trzeba to robić regularnie. Systematyczność i dokładność w ćwiczeniach może tylko przybliżyć nasz zamierzony efekt. Dzięki naszej wytrwałości wspaniałe, wyrzeźbione ramiona są w zasięgu naszego wzroku. Tylko od naszych chęci, uporu i konsekwencji w działaniu zależy powodzenie obranej przez nas misji. Nie czekaj, lecz już dziś zacznij ćwiczenia na triceps a muskularne ramiona będą twoją dumą.

Słowa kluczowe:

Tagged with:

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!